Виставка картин художника Віктора Дейсуна «Короткі сни»

Галерея Дому МК відкриває для друзів та гостей виставку картин художника Віктора Дейсуна під назвою «Короткі сни».

Виставка триває з 21 серпня по 7 вересня 2017.

Куратор – Ніна Бурневіч

 

У рамках виставки відбудуться творчі вечори та майстер класи.

Що сниться художникам і чому їх сни іноді бувають короткими? Пам’ятаєте сни Сальвадора Далі? А Франциско де Гойя? Як зображують  художники те, що їм наснилось? Найчастіше це – інтерпретація внутрішніх переживань, взаємовідносин зі світом, проблеми та їх рішення, фантазії та сподівання. У Віктора Дейсуна ці сни…рожеві, сповнені сонячного проміння, яскравих кольорів, радощів та емоційного піднесення.

Цей художник –  майстер коливань світла-кольору. В результаті виходить ідеальний об’єкт для медитаціі: дивишся нібито на абстрактний живопис, якісь кольорові плями, а потім вони на твоїх очах починають складатись у пейзаж. Це як раз те, про що мріяли наприкінці ХІХ століття знамениті пуантилісти: з їх крапочок перед тобою народжувався тремтячий і прекрасний світ.

Віктор чудово вміє фарбами передати настрій, враження від побаченого, відчутого, передуманого, пережитого, жоден його мазок на полотні не є випадковим.

Тут нема місця предметності! Колір і ритм є, водночас, сюжетом і ідеєю, формою і її трактуванням. Віктор Дейсун надскладне вміщує в, на перший погляд, просту форму, в якій мова мистця набуває досконалості, стає самодостатньо-прекрасною.

За висновком мистецтвознавців, особливістю індивідуального почерку Дейсуна є виразність, емоційність і смисловий абстракціонізм: «Веселкові переливання колірних площин, тонка внутрішня логіка, складні хитросплетіння точок і ліній у візерунки, орнаментально широкі мазки, поєднуючись між собою на картинах, немов утворюють місток, перекинутий від земного до небесного, вищого».

Віктор Дейсун народився 22 липня 1962р. в м.Кам’янець-Подільський. Закінчив РХСШ ім. Т. Шевченка та Львівську академію мистецтв.

Твори Віктора Дейсуна зберігаються в Національному музеї імені Андрея Шептицького у Львові, Полтавському та Кременчуцькому краєзнавчих музеях, Кам’янець-Подільській картинній галереї, у приватних зібраннях в Україні, Росії, Німеччині, Канаді, США, Франції та багатьох інших країн світу.

Галерея працює з 9:00 до 19:00 без вихідних.

м. Київ, вул. Б. Хмельницького, 57-Б