Виставка Марії Матієнко “Відчуття почуттів”

З 16 до 28 лютого в концертному залі Дому МК працюватиме виставка “Відчуття почуттів” київської художниці Марії Матієнко.

“Почуття – від слова почути. Відчуття – від слова відчути. Почути звуки тієї музики, що є у кожній лінії, у кожній плямі. Відчути смак кожного штриха, кожного відтінку кольору. Отже сенсом всіх цих робіт є бажання нагадати глядачеві про глибини його єства. Спроба занурити його у самого себе”, – розповідає художниця.

В експозиції представлений абстрактний живопис мисткині.

Абстрактний живопис – це безпредметний живопис, головними героями якого є колір, лінія, пляма. А основними завданнями – ритм, рух, настрій в конкретному просторі кольору.

Оскільки наші бажання, почуття, прагнення дуже складно описати конкретними словами, або представити у вигляді реально існуючих речей, саме абстракція з легкістю може втілити в собі все те глибинне, потаємне і приватне, що не описати словами і не відобразити в конкретних образах. Адже саме реальне в нашому житті – це почуття і емоції.

Про художницю

Матіенко Марія народилася у Києві у 1980 р.

Отримала середню художню та музичну освіти.

У 2003 р. закінчила Національну Академію Образотворчого Мистецтва та Архітектури. Паралельно 12 років навчалася у майстерні М. О. Шкарапути, спадкоємця живописної традиції Віктора Зарецького.

У 2007р – 2008 рр. стажувалася у Німеччині та Швейцарії в напрямку сучасного абстрактного живопису та органічної архітектури.

У 2013 р. мала виставку у рамках Венеціанського бієнале.

У 2015 р. вступила до НСХУ.

Чисельні роботи перебувають у приватних колекціях України , Росії, Німеччини, Італії, Словаччини, США, Канади.

Творче та життєве кредо Марії  “Насолоджуватися кожною миттю життя та долучати до цього всіх”.