Виставка «У місті» групи художників «Синій жовтень»

Світлина від Ольги Блажієвської.

23 лютого о 19:00 в Домі МК – відкриття нової виставки «У місті» неформального творчого об’єднання художників «Синій жовтень». Це вже третій спільний проект шістьох київських художників – Олени Придувалової, Ахри Аджинджала, Олексія Аполлонова, Матвія Вайсберга, Бориса Фірцака та Олексія Белюсенка – спеціально створений для галереї столичного мистецько-освітнього центру – Дому «Майстер Клас».

Традиційно на відкритті звучатиме музичне обрамлення, що відкриватиме ще один аспект сприйняття ідеї виставки «У місті».

Цього разу художники пропонують зосередитися на просторі Києва як відправної точки творчого пошуку, сфокусуватися на трансформації сприйняття міста, у якому людина намагається примиритися з буденністю – зміною ландшафту, переломленням родинних й особистісних історій, зміни часових рамок власного переосмислення пульсу міста.

Група «Синій жовтень» про проект «У місті»: «Нам не байдуже до Києва, у ньому ми живемо, працюємо, робимо виставки. Воно впливає на всіх нас не менш як сонячна активність та атмосферний тиск. Щодня ми блукаємо його вулицями, дихаємо вихлопами його автомобілів, міряємо глибину його калюж своїми черевиками, радіємо ним і переймаємося його сумом. Ми назвали нашу виставку “У місті” тому, що всі ми присутні в ньому… І художники, і глядачі, і картини, і цей виставковий зал… Усі ми – Київ.

Для нас це не просто пейзаж – дерева, повітря, тумани, гори, сонце, Дніпро, ліхтарі… Це не лише точка на мапі з географічними координатами 50.45° N, 30.52° E.. Це й люди, події, міфи… Хоча і всі ми не можемо описати Київ, вичерпати його сюжети, підсумувати його історію, прокласти його горизонти…».

У День відкриття ми підготували спеціальний музичний дарунок:
Олена Арбузова (сопрано)
Наталiя Коломiєць (фортепiано)

Програма
Р. Глієр Концерт для голосy з оркестром.Частина I.

Г. Алчевський
слова Х. Алчевськоi
Душа – се конвалiя нiжна. Романс ор. 4 & 4

М. Жербін
Вiршi П. Б. Шеллi (переклад Миколи Тихого)
Пливе моя душа. Романс

М. Скорик Мелодiя

Виставка «У місті» експонуватиметься до 10 березня в Домі МК.

Реєстрація на відкриття за телефоном – 044 594 10 63. Вхід вільний.