7 тижнів з Кірою

Проект “7 тижнів з Кірою” ми присвячуємо потужному імені української та світової культури – кінорежисеру Кірі Муратовій.

«7 тижнів з Кірою» – це фільми Муратової, виставка Євгена Голубенка, співавтора сценаріїв, художника-постановника, чоловіка і друга Кіри Георгіївни та зустрічі-бесіди зі знавцями кіно, близькими режисерці за духом та світосприйняттям людьми.

Події проекту:
Виставка Євгена Голубенка
Проект «7 тижнів з Кірою» стартував виставкою Євгена Голубенка.
У день відкриття ми перенеслися в «закадровий світ» маленької квартири Кіри Муратової, наповненої  картинами, колажами, фотографіями з сімейного архіву.

Вечори фільмів Кіри Муратової
“Усі знімають, як можуть, а Кіра – як хоче”, – це слова Романа Балаяна.
Творча спадщина Муратової настільки дорогоцінна і самодостатня, що найбільше, що ми можемо зробити – просто подивитися її фільми.

7 тижнів, щопонеділка з 10 вересня по 22 жовтня, Дім “Майстер Клас” презентував фільми Кіри Муратової.
• • Це 7 картин інтелектуалки, що вміла надтонко відчувати, безстрашної революціонерки, режисера «неправильного кіно», віщунки свого часу, інопланетянки зі складним характером, людини, яку ми нескінченно любимо і пишаємося!
• • Це 7 зустрічей-бесід, міркувань про тріумф і велич Дурощі, нескінченний абсурд життя, про межі дозволеного – про авторське кіно Кіри «Небесної» і її світовідчуття, про її власний всесвіт;
• • Це 7 знайомств з героями картин – другорядними «недотиковками», дивними, убогими, що викликають неприйняття і протест, тільки лише для того, щоб ще раз переконатися, що є ЛЮБОВ!

Розклад показів:
10.09 – “Довгі проводи”

Сімейна драма з неповторною Зінаїдою Шарко (1971р.).
Історія немолодої уже жінки, яка всю себе віддавала своєму синові, але одного разу зіткнулася з тим, що його потрібно відпустити. Така тяжка доля більшості жінок, але чи вдасться впоратися з цією ситуацією ексцентричній героїні?

17.09 – “Пізнаючи білий світ”

Драма (1978 г.)
Не складаються відносини між шофером Миколою і штукатуром Любою. Дівчина мріє про велике кохання, а грубуватий Микола воліє легкого зв’язку. Одного разу Люба знайомиться з тихим і мовчазним шофером Михайлом і незабаром розуміє, що до неї прийшла справжня любов …

24.09 – “Астенічний синдром”

Драма (1989 г.)
Діагноз суспільству, в якому ми живемо, а, отже, і кожному з нас, автори фільму виносять вироком в назву фільму, що означає психічний стан, який виражається в неадекватній поведінці. Життя після любові.

01.10 – “Три історії”


Кримінальна комедія з Олегом Табаковим, Рінатою Литвиновою (1997 г.)
Фільм присвячений Сергію Герасимову.
За настільки безневинною назвою ховаються пекельні пристрасті: моторошні і немов нереальні. У кожній історії відбувається вбивство, і кожний раз це роблять люди, на перший погляд, абсолютно нездатні на це …

08.10 – “Чехівські мотиви”

Комедія (2002 г.)
У натовпі гостей, що зібрався в церкві під час вінчання відомого оперного співака, наречений з жахом бачить свою колишню коханку, яка недавно покінчила з життям …

15.10 – “Два в одному”

Драма (2007р.)
Олександр Баширов, Рената Литвинова, Богдан Ступка та ін.
«Дві історії» по-різному розповідають про те, що може творитися в душі звичайних «другорядних людей».
Перший сюжет написаний Євгеном Голубенком, який постійно працював з Муратовою – в якості художника і сценариста. Дія відбувається в театрі. Актор покінчив життя самогубством. Однак оточуючі сприймають трагедію вельми специфічно.
22.10 – “Лялька”

Короткометражний фільм (2005 г.)
Шахрайство злободенно завжди. Ця історія могла статися в будь-яку епоху. Але сама назва – «Лялька», тобто фальшива пачка грошей – вказує на наш час. Персонаж фільму – веселий садист. Це перекручення психіки, яке межує з безумством: «Я так ненавиджу свою колишню дружину, що зроблю вигляд ніби я їй роблю добре, а насправді розіграю».