«Київські суботи»

У Домі «Майстер Клас» стартував новий мистецько-освітній проект «Київські суботи». Місто, у якому ми формувалися, у якому реалізовуються наші плани і наші мрії, у якому зосереджені наші родинні історії, у якому відбувалися основні етапи нашого особистого життя, змінюється швидко, лишаючи по собі ілюзії. Один з найкращих канадських кінорежисерів сучасності Гай Меддін у своїй стрічці «Мій Вінніпег» в особливий спосіб зумів розказати про власний страх перед зустріччю із рідним містом, яке визначило його як митця. У проекті «Київські суботи» разом із письменниками, філософами, культурологами, художниками, архітекторами, музикантами, режисерами театру і кіно ми нанизуватимемо спогади про Київ, вдивлятимемося у простір, який спровокував нас бути самими собою. І водночас не відвертатимемося від змін, які спіткали Київ, від протиріч між нашою пам’яттю і сьогоденням, від світлин кількарічної давнини і щоденних перебудов. У рамках проекту ми познайомимося з Києвом, його архітектурою і звуками, його мовою і людьми, спогадами, які ще живі у просторі міста.

Проект відбуватиметься щосуботи у форматі відкритих лекцій і діалогів. Модератором зустрічей є мистецтвознавець Діана Клочко. Кожен відвідувач матиме змогу не лише поставити власне питання, а й бути повноцінним співучасником формування віртуального суб’єктивного Києва. На мапі Києва ми спільно відтворимо його історію, розкажемо сюжети, які не увійшли до книг і романів, а почасти лишилися на маргінесі власної пам’яті.

Проект реалізовується у співпраці з журналом про міську культуру InKyiv, київським арт-простором галереєю «Дукат», видавництвом «Дух і Літера». Також проект відкритий до співпраці з інституціями, медіа та приватними дослідниками й митцями.