Цикл архітектурних прогулянок “Скільки паризького шику було у Києві?“

Дім МК разом з Французьким інститутом в Україні в рамках Французької весни продовжує цикл архітектурних прогулянок по Києву “Скільки паризького шику було у Києві? “.

Цикл складається з 3 екскурсій-лекцій:

  1. 6 квітня, 15:00, Кафешантан, трамваї і П’єро вздовж бульварів
  2. 13 квітня, 15:00 Екзотичні садиби Печерська
  3. 20 квітня, 15:00 Версальський сад у парку над Дніпром

Екскурсії Києвом проводить  письменник Олексій Гедеонов. Лекції читає мистецтвознавець Діана Клочко.

Перша екскурсія-лекція “Кафешантан, трамваї і П`єро вздовж бульварів. Тополиний бульвар”

Двадцяте століття подарувало Києву бурхливий розвиток, – трамвай, водогін і забудову біля однієї з головних київських «прямих» – Бульвару. Тополиний бульвар зазнав змін у назві, зрості, об`ємах та орієнтирах, лишаючись при цьому чи не найголовнішим парадним в`їздом до столиці — спочатку губернії, краю, а там і держави. Разом з Олексієм Гедеоновим та Діаною Клочко поговоримо про історію і різноманітні пропозиції цієї вулиці – кафе-шантани, кабаре, музеї та готелі зведені з таким близьким та впізнаваним істинно «паризьким» шиком.

Зустрічаємося біля входу в червоний корпус Університету. Після завершення повертаємося в Дім Майстер Клас (вул. Богдана Хмельницького, 57б)

Друга екскурсія-лекція “Екзотичні садиби Печерська”

Взірцем «нового» європейського міста, сповненого незвичних архітектурних символів та сенсів на десятиліття був Париж. Не уникнув такої долі й Київ. У ході екскурсії з Олексієм Гедеоновим побуваємо у колишній садибі Мерінга – оази посеред бурхливо зростаючого міста, згодом ласої будівельної ділянки, а на лекції з Діаною Клочко розглянемо етапи перетворення цієї частини міста на фрагмент «європейського міста» дуже тактовно й шляхетно вбудованого у місто прадавнє.

Зустрічаємося біля входу в Пасаж, з боку Хрещатику. Після завершення повертаємося в Дім Майстер Клас (вул. Богдана Хмельницького, 57б)

Третя екскурсія-лекція «Версальський сад у парку над Дніпром»

Усвідомлення Києва, як міста серед саду, або міста-саду – дуже давня історія, яка, зазнаючи певних трансформацій, триває й нині. Купецький сад, який охоплює простір безіменної гори та панує над центральною частиною міста, постав на міці взірцевого регулярного парку. Репліка французького «палацового павільйону у саду» – це нинішня будівля філармонії. В ході екскурсії з Олексієм Гедеоновим пройдемо крізь цей павільйон-браму до саду муз. Подивимося, а потім послухаємо і побачимо у лекції Діани Клочко на унікальну Садгоду, де колись були фортеця, регулярний сад, лікувальний заклад, парк, дитячий палац, будинок розпусти та дім музики.

Зустрічаємося біля входу в готель Дніпро, Європейська площа. Після завершення повертаємося в Дім Майстер Клас (вул. Богдана Хмельницького, 57б).

На всі події у рамках циклу діє обов’язкова реєстрація.

Вартість квитка – 400 грн.